Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
Завантажити ще

В ОБСЄ визнали, що Росія порушила права викрадених українських дітей

В ОБСЄ визнали, що Росія порушила права викрадених українських дітей
Фото: shrmonitor.org

Росія незаконно депортувала велику кількість українських дітей, порушуючи їхні інтереси. Про це йдеться у звіті Організації з безпеки та співробітництва в Європі (ОБСЄ), повідомляє американський телеканал CNN.

- Мали місце численні порушення прав депортованих до Російської Федерації дітей. Російська Федерація не тільки явно неодноразово порушувала інтереси цих дітей, вона також позбавляла їх права на особистість, права на сім'ю, права на об'єднання з сім'єю, а також порушувала їхні права на освіту, доступ до інформації, дозвілля, ігри,  участі у культурному житті та мистецтві, а також право на думку, совість та релігію, право на здоров'я та право на свободу та безпеку, – йдеться у документі.

Як зазначили в організації, встановити точну кількість депортованих до РФ дітей експертам не вдалося, але сам факт переміщення дітей з України Росія не заперечує. Українська сторона повідомила ОБСЄ про викрадення до 300 тисяч неповнолітніх громадян.

За даними організації, при депортації наших маленьких громадян російські окупанти найчастіше застосовували три приводи, серед яких - евакуація з міркувань безпеки, передача з метою усиновлення чи прийомної сім'ї та тимчасове перебування у так званих "таборах відпочинку".

- Доповідь викрила ще більше огидних дій, вжитих за вказівкою російського керівництва. Намір Росії зрозумілий. Кремль намагається силою і назавжди змінити демографічний склад України, - заявила виконувач обов'язків посла Великобританії в ОБСЄ Дейрдрі Браун.

У звіті також підтверджується, що Російська Федерація не робить жодних кроків для активного сприяння поверненню українських дітей, а створює різноманітні перешкоди для сімей, які прагнуть повернути своїх дітей.