Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
Завантажити ще

Львова-Бєлова в інтерв'ю американському виданню заявила, що вона "мати", а не воєнний злочинець

Львова-Бєлова в інтерв'ю американському виданню заявила, що вона
Фото: t.me/malvovabelova

Американське видання взяло інтерв'ю у Марії Львової-Бєлової, ордер на арешт якої видав Міжнародний кримінальний суд. Журналісти VICE News повідомили, що були здивовані згодою уповноваженого при президенті РФ з прав дитини, і вирушили до Москви з побоюванням на тлі арешту репортера Wall Street Journal Евана Гершковича за звинуваченням у шпигунстві.

У VICE зазначили, що Львова-Бєлова “добре підготувалася до інтерв'ю” та що її команда знімала їх на мобільні телефони за кілька днів до зустрічі. Марія Львова-Бєлова розсміялася після питання, чи є вона військовим злочинцем, і заявила, що їй не соромно за жоден свій вчинок.

- Це забавно. Я мати. Цим все сказано. Який військовий злочинець? Про що ви кажете, - сказала вона.

Львова-Бєлова зізналася, що кілька тисяч українських дітей було вивезено до Росії з Маріуполя, Херсона, Запоріжжя та Харкова. Наразі, за її словами, росіяни вивозять дітей з Бахмута. Говорячи про 16-річного Філіпа Головню з Маріуполя, якого “усиновила” Львова-Бєлова, чиновниця заявила, що він був у групі підлітків, яких росіяни “знайшли у підвалах”. За її словами, вони рік адаптувалися одне до одного.

- Це була група з 31 дитини, здебільшого підлітки… Ми поговорили з ними, і знаєте, моє серце тьохнуло, і я зрозумила, що це моя дитина, – розповіла Львова-Бєлова.

У березні Міжнародний кримінальний суд видав ордер на арешт президента Росії Володимира Путіна та його уповноваженої з прав дитини Марії Львової-Бєлової за депортацію українських дітей до Росії. Чиновницю внесли до своїх списків санкцій США, Великобританія та Європейський союз.

За даними української влади, Росія незаконно вивезла близько 20 тисяч дітей. За словами самої Львової-Бєлової, 380 дітей усиновлено росіянами.

Наприкінці квітня ПАРЄ визнала геноцидом вивезення українських дітей до Росії.