Завантажити ще

ПАРЄ визнала геноцидом депортацію українських дітей до Росії, проти голосувала лише Норвегія

ПАРЄ визнала геноцидом депортацію українських дітей до Росії, проти голосувала лише Норвегія

Парламентська Асамблея Ради Європи визнала геноцидом примусове вивезення українських дітей до Росії. За відповідну резолюцію проголосували на засіданні ПАРЄ 27 квітня. За декілька хвилин до голосуванням перед депутатами виступила перша леді України Олена Зеленська, яка розповіла історії депортованих дітей.

- Найголовніше з резолюції: вперше (!) згадується термін «геноцид» відносно дій РФ в офіційному документі такого рівня. В резолюції зазначається, що, згідно з нормами міжнародного права, примусова депортація - це ознака геноциду, тому всі випадки мають розслідуватись, а всі причетні - понести відповідальність, - пояснив член української делегації в ПАРЄ народний депутат Олексій Гончаренко.

Резолюцію підтримали 87 депутатів ПАРЄ з 89 присутніх. Проти проголосувала лише представниця Норвегії, проте згодом вона повідомила, що зробила це помилково і вже подала відповідну заявку. Утримався від голосування представник Німеччини. Результати голосування опублікувал нардеп Гончаренко в телеграм-каналі.

Також країни-члени ПАРЄ підтримали рішення Міжнародного кримінального суду щодо ордеру на арешт президента РФ Володимира Путіна та російської уповноваженої з прав дитини Львової-Бєлової. Не всі члени ПАРЄ є країнами, які ратифікували Римський статут, згідно з яким видано ордер на арешт Путіна. Резолюція розширить перелік країн, де Путін офіційно вважається підозрюваним у воєнних злочинах.

За даними Верховної Ради, російські окупанти депортували з тимчасово окупованих територій майже 20 тисяч українських дітей. У самій Росії створено понад 70 таборів для їхнього перевиховання.