24 липня
Завантажити ще

Росія знову заблокувала роботу "зернового" коридору

Росія знову заблокувала роботу
Фото: facebook.com/MinInfra.UA

Російська сторона знову призупинила дію "зернової" ініціативи, заблокувавши рух суден зерновим коридором. Про це повідомляє прес-служба військово-морських сил Збройних Сил України.

- 26 квітня чорноморський зерновий коридор ще раз припинено російською стороною. Так, 25.04.2023 у Спільному Координаційному Центрі (м. Стамбул) представники Росії відмовилися узгоджувати рух суден в/з морських портів України гуманітарним коридором, що діє в рамках Чорноморської Ініціативи з експорту зерна та пов'язаних продовольчих вантажів морським шляхом, - йдеться у повідомленні.

За даними відомства, внаслідок дій РФ чотири судна не змогли залишити порти «Чорноморськ», «Одеса» та «Південний». Серед них - судно AKDENIZ-M, зафрахтоване Всесвітньою продовольчою програмою ООН для доставки пшениці до Ефіопії.

- Сьогодні 4 судна, у тому числі судно AKDENIZ-M, зафрахтоване Всесвітньою Продовольчою Програмою ООН для доставки пшениці до Ефіопії, поки не змогли покинути порти Чорноморськ, Одеса та Південний та змушені чекати на узгодження їхнього проходу у додатковий час. Також одне судно очікує на прохід до порту Одеси в районі Суліни, - йдеться в повідомленні.

Також у ВМС спростували інформацію, яка з'явилася в мережі про те, що нібито Військово-Морські Сили ЗСУ заборонили рух торгових суден у рамках зернової ініціативи з/в порти Великої Одеси. Українські військові зазначають, що Україна неухильно виконує всі покладені на неї зобов'язання в рамках Чорноморської зернової ініціативи.

Новини по темі: зерно Україна і Росія