2 жовтня
Завантажити ще

Кулеба: Україна готова обговорювати будь-який мирний план без заморозки війни та територіальних поступок

Кулеба: Україна готова обговорювати будь-який мирний план без заморозки війни та територіальних поступок
Фото: facebook.com/dmytro.kuleba

Українська сторона не заперечує проти мирних переговорів з Росією, якщо мова не йтиме про заморожування конфлікту чи поступки територій. Про це заявив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба в інтерв'ю CNN.

– Ми готові обговорювати будь-який мирний план, який не веде до заморожування конфлікту чи до того, щоб Україна здала території Росії, – сказав міністр.

Як зазначив голова МЗС, Київ готовий обговорювати мирний план у Бразилії, але за певної умови - президент країни Луїс Інасіу Лула да Сілва має ухвалити коаліцію держав, які прагнуть миру на основі цих двох принципів.

Наприкінці березня у Бразилії заявили про намір запропонувати Китаю об'єднати країни, які спільно сядуть за стіл переговорів між Україною та Росією. У МЗС наголосили, що президент Бразилії Луїс Інасіу Лула да Сілва докладає всіх зусиль, щоб відновити дипломатичний вплив країни на міжнародній арені, але чинить опір об'єднанню країн, які постачають Україні зброю.

На початку квітня бразильський лідер запропонував Україні відмовитись від Криму для припинення війни. Він заявив, що Росія не може захопити територію України, а обговорення питання Криму може бути відкритим.