Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
Завантажити ще

В Україні заборонили всі географічні назви, пов'язані з Росією

В Україні заборонили всі географічні назви, пов'язані з Росією
Фото: .president.gov.ua

Президент Володимир Зеленський підписав закон "Про географічні назви". Документ передбачає заборону надання географічним об'єктам назв, пов'язаних з Росією. Про це свідчать дані, які опубліковані на сайті Верховної Ради.

Закон "Про внесення змін до Закону України "Про географічні назви" про деколонізацію топонімії та впорядкування використання географічних назв у населених пунктах України" передбачає вилучення з товарних знаків та назв документів будь-які згадки про РФ та російських діячів.

- Присвоєння географічним об'єктам, юридичним особам та об'єктам права власності назв держави, що глорифікують, увічнюють, пропагують або містять символіку російської імперської політики, а також назви держави, а також держави-терориста (держави-агресора), або її видатних, пам'ятних, історичних та культурних місць, населених пунктів, дат, подій забороняється, – йдеться у документі.

Автори документа впевнені, що цей закон забезпечить зменшення впливу РФ на внутрішню політику України та світогляд українців, створити передумови для запобігання російській пропагандистській діяльності та прискорити десовєтизацію.

Відповідно до закону, державним і військовим органам надається шість місяців видалення російських символів із загальнодоступних джерел. Конкретно йдеться про пам'ятники, пам'ятні знаки, перейменування вулиць та інших об'єктів. Також необхідно перейменувати населені пункти, які містять натяки на Росію, її діячів чи пропагандистів.

Під забороною будуть також зображення, присвячені російським та радянським діячам, російським містам та завоюванням. Цінні визначні пам'ятки, що знаходяться у музеях, необхідно буде перенести. Крім того, згідно зі стандартами української мови необхідно перейменувати населені пункти, чиї назви не відповідають українській мові.