Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
17 квiтня
Завантажити ще

Влада Рівного не знайшла цінності в мозаїці з жінками, яку демонтували

Влада Рівного не знайшла цінності в мозаїці з жінками, яку демонтували
Фото: instagram.com/ukrainianmodernism

У міській раді Рівного відповіли на критику демонтажу мозаїчної стели з жінками в національних костюмах. В Управлінні культури і туризму заявили, що демонтували радянську стелу на виконання закону про декомунізацію.

- Ця стела не несе в собі жодної художньої чи культурної цінності і не є об’єктом культурної спадщини. Це штамповка радянського періоду, яка виготовлена конвеєрним способом. Подібних стел є чимало в різних районах області, - описали мозаїку з жінками у національному одязі рівненські чиновники.

У міській раді заявили, что на стелі були зображені українка та росіянка, а позаду був герб УРСР.

- Подібні стели використовували в якості агітації та пропаганди того часу. Тому зараз у місті їй точно не місце! - переконані в Управлінні культури і туризму.

У Рівненській міській раді розповіли, що зараз стела знаходиться на збереженні одного з комунальних підприємств. У перспективі вона може стати частиною музею тоталітарного режиму, який думають облаштувати на Пагорбі слави.

Мозаїчну стелу прибрали ще два тижня тому. Але через деякій час демонтажем обурився фотограф Дмитро Соловйов, який є автором інстаграму Ukrainian Modernism. Він заявив, що в Рівному влада знесла мозаїку з двома українками в вишиванках. Він назвав це черговим випадком кричущого вандалізму.

- У спробах заробити легкі політичні бали міська влада Рівного демонтувала унікальну мозаїчну стелу. Мозаїка зображувала дві жіночі фігури в українському національному вбранні Галичини і Наддніпрянщини. Як рука піднялась?! Під шумок деколонізації чиновники вже готові зносити будь що, навіть абсолютно проукраїнські твори мистецтва — все заради рейтингів та імітації діяльності, - написав він.

У сюжеті місцевого телеканалу "Рівне 1" про демонтаж мозаїки історик Микола Бендюк зізнався, що точного значення у стели немає. Він припустив, що це або дві українки з різних регіонів, або українка та білоруска.

У травні 2022 року мозаїку внесли до списку «застарілих пам’яток комуністичного режиму», що підлягають демонтажу. У 2014 році на стелі заклеїли радянський герб та перефарбували червоно-синій фон на блакитно-жовтий.

Переглянути цей допис в Instagram

Допис, поширений Ukrainian Modernism (@ukrainianmodernism)