Завантажити ще

Генштаб прокоментував пошуки коштів на повернення 30 тисяч військовослужбовцям

Генштаб прокоментував пошуки коштів на повернення 30 тисяч військовослужбовцям
Фото: facebook.com/GeneralStaff.ua

Генштаб ЗСУ попросив припинити займатися популізмом та сконцентруватися на обороні України. Про це йдеться у заяві на тлі обговорення повернення додаткових 30 тисяч гривень військовослужбовцям.

- Суспільство обговорює досить чутливе питання, а саме: рішення парламенту повернути додаткову грошову винагороду військовослужбовцям у розмірі 30-ти тисяч гривень…

Переконані, що у Збройних Силах України має діяти справедлива система виплат, яка не буде створювати передумов до соціальної напруги у бойових підрозділах і з повагою ставитиметься до тих воїнів, які ризикують власним життям і здоров’ям.

Просимо припинити займатися популізмом та сконцентруватися на обороні нашої держави, - сказано в заяві.

У Генеральному штабі ЗСУ додали, що солдат, який ризикує життям і здоров’ям, виконує завдання у надскладних умовах, має бути високо мотивованим. Тому наразі додаткова грошова винагорода нараховується залежно від районів бойових дій та складності завдань, які виконують бійці.

100 тисяч гривень на місяць, як і раніше, збережені захисникам, які воюють безпосередньо на передньому краї. 

30 тисяч виплачується військовим, які виконують завдання в районах бойових дій, але не беруть безпосередньої участі в боях із противником пропорційно часу виконання, а також тим, хто перебуває на бойовому чергуванні і бере участь у відбитті повітряних нападів противника, незалежно від району виконання завдання.

Якщо військовослужбовці перебувають поза зоною бойових дій, у тилу, то додаткові бойові виплати їм не нараховуються. 

Разом з тим з 1 лютого 2023 року усім військовослужбовцям мінімальний розмір грошового забезпечення було підвищено до 20 100 гривень.

Довідка

10 квітня Верховна Рада повернула додаткову грошову винагороду військовослужбовцям у розмірі 30 тисяч гривень.

Парламент прийняв поправку нардепа Дмитра Разумкова, але нардеп з “Голосу” Ярослав Железняк звернув увагу на те, що виплати можливі за рахунок скорочення зарплат держслужбовцям. Він засумнівався, що на це вистачить коштів. 

12 квітня “слуга народу” Данило Гетманцев заявив, що виплати повернуть, якщо знайдуть гроші. 14 квітня представник президента у Верховній Раді Федір Веніславський сказав, що гроші шукають.

З 1 лютого в військовослужбовців у "тилу" зняли додаткову винагороду в розмірі 30 тисяч гривень.