21 вересня
Завантажити ще

Голова МЗС України прибув до Іраку вперше з 2012 року, говорили про війну та зерно

Голова МЗС України прибув до Іраку вперше з 2012 року, говорили про війну та зерно
Фото: mfa.gov.ua

Міністр закордонних справ України прибув до Іраку вперше з 2012 року. 17 квітня Дмитро Кулеба зустрівся у Багдаді із віцепрем’єром, міністром закордонних справ Іраку Фуадом Хусейном, повідомило Міністерство закордонних справ України.

- Сьогодні я прибув до Багдада, аби відкрити двері для нових можливостей у двосторонніх відносинах України та Іраку, наповнити наші взаємини новим практичним змістом, - заявив Кулеба.

Дмитро Кулеба сказав, що свого часу українські військовослужбовці допомагали нормалізувати ситуацію на іракській території. Він також заявив, що нині уряд Іраку підтримує суверенітет та територіальну цілісність України на тлі повномасштабного вторгнення Росії.

Глави МЗС обговорили експорт українських зернових, домовилися провести консультації на рівні низки міністерств, щоб активізувати співпрацю у сферах торгівлі, освіти та цифровізації. Співрозмовники також домовилися про проведення п’ятого засідання міжурядової комісії з питань торговельного, економічного, наукового та технічного співробітництва. Попереднє засідання відбулося у 2012 році. Кулеба запросив міністра закордонних справ Іраку приїхати до України.

Іракське видання Rudaw повідомило, що під час спільної пресконференції Фуад Хусейн сказав, що Іраку важко підтримувати війну і Багдад готовий виступити посередником, якщо його про це попросять. Міністр закордонних справ України привітав заклик Хусейна до миру, але наголосив, що будь-яке припинення вогню має передбачати відновлення територіальної цілісності України та виведення російських військ.

10 квітня президент України Володимир Зеленський та прем‘єр-міністр Іраку Мухаммад Шіа Ас-Судані провели телефонну розмову. Це була перша розмова найвищого керівництва держав. Увечері 16 квітня МЗС України анонсувало візит Дмитра Кулеби до Іраку, зокрема, зустрічі з прем'єр-міністром та головою МЗС.

У лютому 2023 року міністр закордонних справ Іраку Фуад Хусейн закликав до припинення вогню в Україні під час пресконференції у Багдаді зі своїм російським колегою Сергієм Лавровим. У квітні 2022 року видання Guardian написало, що Росія може використовувати контрабандну зброю Ірану з Іраку проти України.