Завантажити ще

Рада ЄС затвердила виділення мільярда євро на боєприпаси для України

Рада ЄС затвердила виділення мільярда євро на боєприпаси для України
Фото: Olivier Matthys/Pool via REUTERS/File Photo

Рада Європейського Союзу затвердила виділення мільярда євро на надання Україні боєприпасів. Про це 13 квітня повідомив керівник Офісу президента України Андрій Єрмак.

- Гарна новина. Рада ЄС затвердила виділення 1 мільярда євро на надання Україні боєприпасів, повідомив глава дипломатії ЄС Жозеп Боррель, - написав він у своєму телеграм-каналі.

Пресслужба Ради ЄС повідомила на своему сайті, що Рада Європейського Союзу схвалила виділення 1 млрд євро в рамках Європейського фонду миру (EPF) для підтримки ЗСУ.

- Цей захід дасть змогу ЄС відшкодувати державам-членам вартість боєприпасів, переданих Україні з наявних запасів або за рахунок зміни пріоритетів наявних замовлень у період із 9 лютого до 31 травня 2023 року, - сказано у пресрелізі.

Високий представник ЄС з питань зовнішньої та безпекової політики Жозеп Боррель розповів, що це рішення реалізовує першу частину угоди Ради від 20 березня 2023 року про тристоронній підхід, спрямований на прискорення доставки та спільних закупівель артилерійських боєприпасів.

- Немає кращої демонстрації єдиної рішучості та рішучості ЄС продовжувати підтримувати законне право України на самооборону від жорстокого російського агресора, - заявив він.

Разом із попередніми сімома траншами підтримки ухвалений захід допомоги доводить загальний внесок ЄС для України в рамках EPF до 4,6 млрд євро, додали в Раді Євросоюзу. Попередні заходи допомоги в рамках EPF для України були узгоджені 28 лютого, 23 березня, 13 квітня, 23 травня, 21 липня, 17 жовтня 2022 року та 2 лютого 2023 року.

EPF було створено у 2021 році для підтримки партнерів у всьому світі у військовій та оборонній сферах з кінцевою метою запобігання конфліктам, збереження миру і зміцнення міжнародної безпеки й стабільності.