Завантажити ще

Саакашвілі у Польщі нагородили премією "Прометей"

Саакашвілі у Польщі нагородили премією
Фото: facebook.com/SaakashviliMikheil

У Польщі вручили одну із найвищих нагород країни - премію Promethean (Прометей), засновану на честь загиблого польського президента Леха Качинського. Як повідомляє Polskieradio24.pl, лауреатами премії цього року стали колишній президент Грузії Міхеїл Саакашвілі, а також віцепрем'єр, міністр державних активів Яцек Сасін та міністр оборони Великобританії Бен Уоллес.

Саакашвілі отримав премію за внесок у боротьбу за свободу. Її отримали його мати Гіулі Аласанія та його друг Бернар Анрі Леві.

- Ім'я Леха Качинського має для нас велику цінність, бо мій син та президент Качинський були друзями. Моя невістка мала близькі стосунки з Марією Качинською. Вони брали участь у багатьох спільних проектах. Їхні спільні фотографії досі лежать на столі в нашому домі, — розповіла мати колишнього президента Грузії.

У відповідь депутат Європарламенту Ганна Фотига від імені журі подякувала Саакашвілі «за дружбу та вірність ідеалам».

- І я хотіла б пообіцяти йому, що ми зробимо все, що в наших силах, щоб забезпечити йому лікування у Польщі чи іншій країні. Ми продовжимо чинити тиск на уряд Грузії, щоб це сталося, - наголосила Фотига.

Гіулі Аланасія, розповідаючи про стан свого сина, додала, що "не знає, що з ним відбувається і що він відчуває".

- Він сказав мені, що весь час падає. Тому що його тіло отруєне. Крім отруєння, він має 47 підтверджених захворювань. 17 лікарів підтвердили цей діагноз. До нього приїжджають лікарі зі Швейцарії, Німеччини та різних країн, і більшість вважає, що він особистий ув'язнений Путіна. Ми чуємо, що резолюції приймаються Радою Європи, Європарламентом, урядами Польщі та України, але, на жаль, схоже, даремно, - сказала мати колишнього президента Грузії.

Це не перша нагорода, яку отримує Саакашвілі цього року: наприкінці березня йому присудили премію імені Сьюра Ліндебрекке – співзасновника консервативної партії Норвегії. Експрезидент Грузії був удостоєний премії за просування прав людини, політичних та економічних свобод та демократичних інституцій. За цим послідувала критична реакція представників «Грузинської мрії». У МЗС Грузії викликали посла Норвегії.

Експрезидент Грузії перебуває під арештом уже багато місяців. За цей час він сильно схуд. Політик заявив, що йому загрожує поліорганна недостатність. Саакашвілі та його рідні наполягають на лікуванні за кордоном. Грузинська влада на це не погоджується і вважає, що Міхеїл Саакашвілі "займається симуляцією".