Завантажити ще

Туреччина заявила, що повернеться до обговорення членства Швеції у НАТО в червні

Туреччина заявила, що повернеться до обговорення членства Швеції у НАТО в червні
Фото: POOL/REUTERS

У червні Туреччина та Швеція проведуть наступну зустріч, на якій буде розглядатися заявка Швеції на вступ до НАТО. Про це в інтерв’ю інформаційному агентству Anadolu заявив радник президента Туреччини Ібрагім Калин.

За його словами, термін зустрічі пов'язаний з набуттям у Швеції чинності нового закону про боротьбу з тероризмом. Він наголосив, що якщо Швеція виконає всі турецькі вимоги до 1 червня, це може прискорити процес вступу до НАТО.

- Ми очікуємо, що після цього процес (виконання Швецією турецьких вимог для набуття членства у НАТО. - Ред.) прискориться. Однак якщо є інші адміністративні кроки, які вони можуть зробити до 1 червня, це могло б ще більше прискорити процес, - наголосив радник президента Туреччини.

Після початку російського вторгнення до України нейтральні Швеція та Фінляндія подали заявки на вступ до НАТО, а під час Мадридського саміту в червні 2022 року отримали запрошення приєднатися до Альянсу.  Однак Туреччина дала згоду на вступ лише Фінляндії, висловивши занепокоєння станом боротьби з тероризмом у Швеції.

Новини по темі: НАТО Швеція