Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
Завантажити ще

Екс-президент США Клінтон заявив, що шкодує про ядерне роззброєння України

Екс-президент США Клінтон заявив, що шкодує про ядерне роззброєння України
Фото: REUTERS

Колишній президент Сполучених Штатів Білл Клінтон висловив жаль через свою участь у ядерному роззброєнні України у 1990-х роках. Про це йшлося у його інтерв'ю ірландському телеканалу RTÉ.

- Я відчуваю особисту причетність, тому що я змусив їх погодитись на відмову від ядерної зброї. І ніхто з них не вірить, що Росія пішла б на це, якби Україна все ще мала свою зброю, – заявив екс-лідер Америки.

Клінтон зазначив, що знав про те, що президент Росії Володимир Путін не підтримав аналог Будапештського меморандуму.

- Вони (українці – ред.) боялися віддати ядерну зброю, бо думали, що це єдине, що захищало їхню відмінність від експансіоністської Росії. Путін, побачивши нагоду, порушив угоду і спочатку захопив Крим. І я через це почуваюся жахливо, бо Україна є дуже важливою країною, - підкреслив він.

Також екс-лідер США нагадав про важливість підтримки України з боку США та Європи. Він заявив, що настане момент, коли Україна ухвалить рішення про досягнення мирної угоди, за умов якої зможе жити.

ПРО ЩО МОВА?

Тристороння угода про ліквідацію арсеналу стратегічної ядерної зброї, що залишилася на території України після розпаду СРСР, була підписана президентом Леонідом Кравчуком, російським лідером Борисом Єльциним і американським президентом Біллом Клінтоном. Угода була укладена у січні 1994 року. У грудні цього року США приєдналися до Будапештського меморандуму. Документ зобов'язує РФ поважати територіальну цілісність України.