Завантажити ще

Ексзамміністра інфраструктури назначили заставу в 4 млн грн у справі про розкрадання 30 млн дол

Ексзамміністра інфраструктури назначили заставу в 4 млн грн у справі про розкрадання 30 млн дол

Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід колишньому першому заступнику міністра інфраструктури Володимиру Шульмейстеру, підозрюваному у зловживаннях, що завдали державі збитків на 30 мільйонів доларів. Йому призначили заставу у розмірі 4 мільйонів гривень. Про це повідомляє прес-служба Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.

- Суд частково задовольнив клопотання та застосував до особи запобіжний захід у вигляді застави у розмірі 4 млн грн. Підозрюваний не пізніше 5 днів з дня обрання запобіжного заходу зобов'язаний внести кошти на відповідний рахунок ВАКС, - йдеться в повідомленні.

Згідно з рішенням суду, на екс-чиновника також поклали низку зобов'язань. Серед них - перебування на першу вимогу до детектива, прокурора та суду; повідомляти детективу, прокурора або суду про зміну свого місця проживання та роботи, виїзд за кордон; утримуватися від спілкування з іншим підозрюваним у справі та свідками.

Підозри у зловживаннях були оголошені екс-міністрові інфраструктури Андрію Пивоварскому та його першому заступнику Володимиру Шульмейстеру 22 лютого. За даними слідства, у липні 2015 року вони нібито забезпечили ухвалення наказу, який дозволив стягувати корабельний збір із суден у порту "Південний" разом із приватними компаніями. Згідно з результатами експертизи, держава недоотримала понад 30 млн. доларів за період 2017-2021 років через дії керівництва Мінінфраструктури.

Екс-міністру Пивоварському повідомили про підозру за ч. 2 ст. 364 Кримінального кодексу "Зловживання службовим становищем". 16 березня ВАКС обрав йому запобіжний захід у вигляді застави у розмірі майже 10 мільйонів гривень.