Завантажити ще

Зеленський ввів санкції проти Богуслаєва, Ради Федерації та Мінфіну РФ

Зеленський ввів санкції проти Богуслаєва, Ради Федерації та Мінфіну РФ
Фото: President.gov.ua

Президент України Володимир Зеленський двома указами ввів у дію рішення Ради національної безпеки та оборони щодо застосування та внесення змін до персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів. Про це свідчать оприлюднені документи на сайті Глави держави.

- Кабінету Міністрів України, Службі безпеки України та НБУ доручено забезпечити реалізацію та моніторинг ефективності персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів. А МЗС України має поінформувати компетентні органи Європейського Союзу, Сполучених Штатів Америки та інших держав про застосування санкцій та запропонувати країнам-союзникам запровадити аналогічні обмежувальні заходи, - йдеться в указах.

Санкції введені, серед інших, проти Ради Федерації (верхньої палати російського парламенту), Мінфіну РФ, Федеральної служби безпеки та Федеральної служби охорони РФ, підприємств військово-промислового комплексу, приладобудування, радіоелектроніки та кабельної промисловості.

Також під санкції потрапив гендиректор підприємства "Асоціація авіаційних виробників" Олександр Грачов, яке виготовляє військову техніку для російської армії, а також його колега гендиректор ТОВ "Борисфен-авіа" Петро Кононенко. Крім того, президент ввів санкції проти колишнього президента «Мотор Січі» В'ячеслава Богуслаєва та військового воєначальника РФ Сергія Каракаєва.

Загалом санкції введено проти 273 осіб та 380 юридичних осіб. Вони запроваджуються на 10 років. Вони включають блокування активів, обмеження торгових операцій, часткове або повне припинення транзиту ресурсів, польотів та перевезень територією України, запобігання виведенню капіталів за межі України тощо.

У березні Зеленський вів у дію рішення РНБО щодо застосування нових санкцій. До списку обмежень потрапив лідер Сирії Башар Асад, який нещодавно заявив про підтримку Росії у війні.