29 вересня
Завантажити ще

КМІС стурбований негативним ставленням до росіян-громадян України після нового опитування

КМІС стурбований негативним ставленням до росіян-громадян України після нового опитування
Фото: facebook.com/kiisociology

Українці без упереджень ставляться до переселенців та тих, хто залишився в окупації. Це не стосується громадян України, які є росіянами за національністю. Про це повідомив президент Київського міжнародного  інституту соціології Володимир Паніотто за результатами нового опитування КМІС.

Найпозитивніше ставлення - до внутрішньо переміщених осіб (ВПО). Допустити їх в своє найближче оточення готові 53% опитуваних. Ксенофобне ставлення до них (незгода з тим, щоб люди цієї соціальної категорії жили в Україні) мають 5%.

87% опитуваних згодні, щоб біженці поверталися з Європи до України. Не хотіли б їх бачити в Україні 13%.   

Ксенофобне ставлення до тих, хто залишився в окупації, мають 10%. Більшість (72%) вважають, що окуповані є жертвами обставин і чекають повернення української влади.

Ставлення до російськомовних громадян України також виглядає "цілком нормальним". Готові допустити їх в своє оточення 43%, стільки ж погоджуються, що вони мають жити в Україні (разом 86%). Ксенофобне ставлення мають 14%.

До громадян України, які є росіянами за національністю, найгірше ставлення з тих, які досліджували.  

- Індекс соціальної дистанції 4.71, досить високий, готові допустити їх в своє оточення лише 29%, а 35% погоджуються, що вони мають жити в Україні (разом 64%). Ксенофобне ставлення до них мають 36%. Звичайно, ставлення до росіян - громадян України набагато краще, ніж до росіян - громадян росії,  яких не пускали б в Україну навіть як гостей 80%, але все одно ця ситуація викликає занепокоєння і може негативно вливати на єдність нашого суспільства, - впевнений президент КМІС.

Опитування провели 22 лютого - 6 березня методом телефонних інтерв’ю з використанням комп’ютера на основі випадкової вибірки мобільних номерів. Опитано 985 респондентів у віці 18 років і старше, що мешкають у всіх регіонах, крім Криму. У КМІС вважають, що отримані результати зберігають високу репрезентативність та дозволяють досить надійно аналізувати суспільні настрої.