6 червня
Завантажити ще

У Києво-Печерській лаврі почали блокувати роботу державної комісії та журналістів (оновлено)

У Києво-Печерській лаврі почали блокувати роботу державної комісії та журналістів (оновлено)
Фото: facebook.com/Church.ua

Представники державної комісії прибули до Києво-Печерській лаври, але віряни блокують їх роботу. Про це повідомило Суспільне та у Центрі інформації УПЦ.

В Українській православній церкві (Московського патріархату) заявили, що біля храмів, до яких приходить комісія, моляться “віряни та студенти Київської Духовної Академії". Представниця комісії, директорка департаменту культурної спадщини Мінкульту Мар'яна Томин розповіла журналістам, що не змогла потрапити до першого приміщення, яке мала перевірити сьогодні. 

- Ми прийшли з комісією і мали зайти до 111 корпусу і розпочати перевірку. Так як люди моляться, співають, поки що з невідомих причин, які зараз будемо встановлювати, корпус закритий, тобто церква закрита. Тому ми зараз зафіксуємо всі ці речі і будемо продовжувати нашу діяльність, - сказала вона.

За її словами, до складу комісії увійшли 15 людей, зокрема, троє з монастиря УПЦ МП Лаври. Про перевірку представники церкви були попередженні. Комісія планує звертатися до правоохоронних органів через перешкоджання роботи. Загалом комісія на території Лаври працюватиме три місяці.

Національна спілка журналістів України заявила про масові порушення прав роботи преси. Прибічники УПЦ МП “закривають камери, лаються, погрожують побити медійників палками та штовхають журналістів”. НСЖУ закликала правоохоронців більш пильно стежити за "напруженою ситуацією" і не допускати порушення прав журналістів під час виконання ними професійних обов'язків.

30 березня у Києво-Печерській лаврі розпочала роботу комісія з прийняття будівель у державне користування. Зранку УПЦ МП провела богослужіння у Хрестовоздвиженському храмі на Ближніх печерах. Його очолив предстоятель церкви митрополит Онуфрій.

З 29 березня Національний заповідник «Києво-Печерська Лавра» розірвав договор про оренду лаври з УПЦ (МП). Намісник Києво-Печерської лаври митрополит Павло у той заявив, що УПЦ МП продовжить знаходиться у лаврі через позов до суду. Підготовче засідання призначено на 26 квітня.