Завантажити ще

ISW: Іран і Росія могли домовитись про збільшення поставок зброї для РФ

ISW: Іран і Росія могли домовитись про збільшення поставок зброї для РФ
Фото: FABIAN BIMMER/REUTERS

Росія та Іран поглиблюють співробітництво. У майбутньому іранська сторона, можливо, збільшить поставки зброї для РФ. Про це йде мова у свіжому звіті Інституту вивчення війни (ISW).

Повідомляється, що напередодні іранський міністр закордонних справ Хосейн Амір Абдоллахіян зустрівся зі своїм російським колегою Сергієм Лавровим. Вони обговорили довгострокові угоди про співпрацю. За даними аналітиків, очікується, що ці угоди зміцнять відносини між Росією та Іраном у сфері безпеки. Заявлено, що угода про співпрацю перебуває на завершальній стадії.

На зустрічі Лавров просунув іранський «Мирний план Хормоз», який став популярним для забезпечення безпеки в Перській та Оманській затоках. Крім того, ймовірно, що обговорювалися зусилля Росії щодо закупівлі іранських систем озброєння для використання в Україні, а також остаточна угода про постачання Росією Ірану винищувачів Су-35.

Згідно з повідомленням українського центру опору, іранська компанія Pouya Air Transport відновила регулярні рейси між Тегераном та Москвою 13 березня. Ймовірно, це пов'язано з підтримкою постачання зброї, але немає підтверджень, що персонал групи "Вагнера" використовує іранські дрони в Україні.

Іран, ймовірно, прагне зміцнити відносини з Росією в галузі безпеки, стаючи рівноправнішим партнером, і, можливо, збільшить постачання зброї Росії для досягнення цієї мети. 

Аналітики ISW раніше відзначали, що іранський персонал може знаходитися на окупованій частині України, підтримуючи атаки на українську інфраструктуру.