Завантажити ще

Інспектори США не знайшли серйозних порушень, пов'язаних з допомогою Україні

Інспектори США не знайшли серйозних порушень, пов'язаних з допомогою Україні
Фото: facebook.com/USAIDUkraine

Американські інспектори не виявили ознак серйозних порушень у використанні наданої Сполученими Штатами допомоги Україні. Про це на спеціальному засіданні в Сенаті США 29 березня заявила виконувач обов'язків генерального інспектора Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) Ніколь Анджарелла, передає кореспондент " Європейської правди ".

Чиновниця нагадала, що з початку повномасштабного вторгнення Сполучені Штати створили багаторівневу систему контролю за американською допомогою Україні та провели роз'яснювальну роботу щодо того, як можна повідомити про підозри порушень. Анджарелла зазначила, що від початку відповідної діяльності її офіс генерального інспектора USAID отримав 178 повідомлень про можливі порушення, пов'язані з Україною.

- На сьогоднішній день ми не маємо жодних серйозних кримінальних знахідок, пов'язаних із наданням допомоги Україні з боку США. Проте, таке збільшення кількості повідомлень свідчить про те, що наша інформаційно-просвітницька робота працює. І що люди знають, як і кому повідомляти про потенційні зловживання засобами USAID, - наголосила вона.

Анджарелла при цьому згадала, що її офіс зараз здійснює два відкриті розслідування щодо можливого зловживання американською допомогою і ще п'ять - перебувають на стадії попереднього розслідування. Вона також розповіла про випадок, коли могло виникнути потенційне зловживання у рамках тендерних процедур, про який повідомив один із великих американських підрядників, які працюють в Україні. Однак у цьому випадку до порушення справа не дійшла – його було попереджено.