4 жовтня
Завантажити ще

Після вірусного фото у пуховику папа Франциск закликав до етичного використання штучного інтелекту

Після вірусного фото у пуховику папа Франциск закликав до етичного використання штучного інтелекту
Фото: Getty Images

Папа Римський Франциск закликав використовувати штучний інтелект етично та відповідально, щоб не нашкодити людській гідності та суспільному благу. Про це він сказав під час виступу у Ватикані.

- Технології є і були надзвичайно корисними для нашої людської родини, особливо в галузі медицини, інженерії та комунікацій. Я переконаний, що розвиток штучного інтелекту та машинного навчання має потенціал зробити позитивний внесок у майбутнє людства. У той же час, я впевнений, що цей потенціал буде реалізований лише за умови постійного й послідовного зобов’язання з боку тих, хто розробляє ці технології, діяти етично та відповідально, - сказав понтифік.

Франциск побоюється, що технологічні компанії породжують соціальну нерівність і не взмозі нести відповідальність за культурний вплив їхніх продуктів.

Промову про штучний інтелект Франциск виголосив на фоні вірусного твіту зі своїм зображенням у білому пуховику, зробленого штучним інтелектом. Багато людей повірили, що фото справжнє, тому що понтіфік виглядав дуже реалістично.

В Україні одним із найпопулярніших став твіт із зображенням Папи та надписом "Це пуховик від Кацуріної"?. Він зібрав майже 200 тисяч лайків. Таким чином користувачка Юлія Тимошенко пожартувала, що пуховик створив український бренд одягу KATSURINA. Бренду наскільки сподобався твіт, що він подарував авторці твіту сертифікат на 5 тисяч гривень.