Завантажити ще

У МЗС відреагували на заяву ООН щодо обшуків в УПЦ МП

У МЗС відреагували на заяву ООН щодо обшуків в УПЦ МП
Фото: facebook.com/oleg.nikolenko.50

Міністерство закордонних справ України закликає Управління верховного комісара ООН з прав людини утримуватись від незбалансованих політичних оцінок обшуків у культових спорудах та монастирях афілійованої з Російською православною церквою Української православної церкви Московського патріархату. Про це заявив речник МЗС України Олег Ніколенко.

Він звернув увагу, що у нещодавньому звіті про права людини в Україні Управління верховного комісара ООН з прав людини зазначило, що обшуки у будинках УПЦ МП можуть мати "дискримінаційний характер".

- Україна – демократична держава, в якій гарантується свобода віросповідання. Водночас свобода не є тотожною праву займатися діяльністю, яка підриває національну безпеку, - написав дипломат.

Він додав, що МЗС закликає Управління верховного комісара ООН з прав людини утримуватись від незбалансованих політичних оцінок, а базувати свої доповіді на фактах. Ніколенко нагадав, що у листопаді 2022 року – січні 2023 року співробітники СБУ здійснювали контррозвідувальні заходи у культових спорудах на теренах монастирів та єпархій УПЦ МП. За результатами обшуків було виявлено російську пропагандистську літературу, комунікатори зі спецслужбами РФ тощо. Проти багатьох священиків УПЦ МП відкрито кримінальні провадження за антиукраїнську діяльність.

УПЦ МП, у свою чергу, звинуватили МЗС у тому, що їхня заява звучить у "стилі російської пропаганди".

24 березня моніторингова місія ООН з прав людини в Україні презентувала дві нові доповіді - про поводження з військовополоненими та спільну ситуацію з правами людини в Україні за шість місяців - до 31 січня цього року. В одній із доповідей йшлося про ймовірні порушення прав російських військовополонених з боку української сторони.

У МЗС України заявили, що місія ООН вдалася до неприйнятних дій, прирівнявши Україну, яка є жертвою, до Росії, яка є агресором. Також стало відомо, що в ООН побачили "дискримінаційні дії" під час обшуків Службою безпеки України в установах УПЦ МП.

Новини по темі: МЗС військові Генштаб ЗСУ