22 вересня
Завантажити ще

США ввели санкції проти Лукашенка, автомобільних заводів та ЦВК Білорусі

США ввели санкції проти Лукашенка, автомобільних заводів та ЦВК Білорусі
Фото: Iran's President Website/WANA (West Asia News Agency)/Handout via REUTERS

Вашингтон ввів нові санкції проти Білорусі, під які потрапили три компанії та дев'ять фізичних осіб. У списку обмежень є білоруський лідер Олександр Лукашенко. Про це йдеться на веб-сайті Міністерства фінансів Сполучених Штатів.

- Авторитарний режим Лукашенку покладається на державні підприємства та ключових чиновників, щоб отримувати значні доходи, які дозволяють проводити репресивні дії проти білоруського народу. Ми, як і раніше, віддані покладенню відповідальності на режим Лукашенка за його придушення демократії та підтримку "путінської війни", - заявив заступник міністра фінансів Браян Нельсон.

Як зазначено у повідомленні, до списку санкцій потрапили Мінський автомобільний та Білоруський автомобільний заводи, а також їхні директори. Також обмеження торкнулися ЦВК Білорусі й семи її членів. Під санкції потрапив і літак Boeing 737, котрий президент Білорусі Олександр Лукашенко використовує для особистих польотів.

- Лукашенко має ексклюзивний доступ до EW-001PA та інших розкішних літаків і використовує їх для особистих поїздок. Більше того, Лукашенко використовував EW-001PA зі своєю родиною та іншими членами свого оточення для міжнародних поїздок, - наголосили в американському відомстві.

Напередодні Європейський парламент затвердив резолюцію, яка закликає країни до посилення санкцій проти Білорусі. Така реакція з'явилася після того, як лідера білоруської опозиції Світлану Тихановську засудили до 15 років позбавлення волі. У заяві йдеться, що нові санкції пов’язані з "новими тюремними вироками, які оголосив режим Лукашенка".