23 вересня
Завантажити ще

Російські війська залишили Нову Каховку Херсонської області

Російські війська залишили Нову Каховку Херсонської області
Фото: facebook.com/GeneralStaff.ua

Війська Росії залишили тимчасово окуповану Нову Каховку, розташовану на Херсонщині на лівому березі Дніпра. Про це йдеться у вечірньому зведенні Генерального штабу.

- Станом на 22 березня 2023 року всі підрозділи армії окупанта, які були розміщені в населеному пункті Нова Каховка Херсонської області, залишили місто, - йдеться у повідомленні.

За даними відомства, напередодні втечі російські солдати провели "конфіскацію" майна мирних українців.

– Цьому передував обхід найближчих приміщень місцевого населення з метою наживи. Окупанти "конфісковували" у цивільного населення у великих кількостях побутову та електронну техніку, коштовності, елементи одягу та мобільні телефони, - наголосили у Генштабі.

Також повідомляється, що у низці населених пунктів на тимчасово захопленому лівому березі Дніпра російські солдати розпочали пошуки громадян із проукраїнською позицією. Для цього вони використовують списки учасників АТО, військових пенсіонерів та списки осіб, які проходили службу у правоохоронних органах України.

У Міноборони РФ поки що інформацію не коментували, але "голова" так званої "Херсонської народної республіки" Володимир Сальдо заявив у своєму Телеграм-каналі, що всі російські війська залишаються на своїх позиціях

- Офіційно заявляю, що всі російські військові у Новій Каховці, а також і в інших місцях дислокації на лівобережжі Дніпра, залишаються на своїх місцях. Хибне вкидання від Генштабу наших противників, гадаю, викликане тим, що приїзд Зеленського до Херсонської області дав слабкий піар-ефект, - написав колаборант.

Пізніше у Генштабі ЗСУ заявили, що раніше їм опублікована інформація про відхід росіян із Нової Каховки не відповідає дійсності.