22 вересня
Завантажити ще

Міноборони підтвердило, що в Україні загинув доброволець із Нової Зеландії

Міноборони підтвердило, що в Україні загинув доброволець із Нової Зеландії
Фото: Kane Te Tai/Facebook

Під час бою на сході загинув 38-річний новозеландський доброволець Кейн Те Тай, який з перших днів повномасштабної війни перебував на території України. Днями про нього написали ЗМІ, головне управління розвідки Міноборони підтвердило інформацію і розповіло про внесок Те Тая у перемогу України.

У травні 2022 року Кейн Те Тайрок разом з колишним американським військовим Девідом допомагали волонтерам Харкова, проводили майстер-класи з першої медичної допомоги, доставляли гуманітарну допомогу на деокуповані території. У березні цього року під час визволення села поблизу Бахмута разом з побратимами вони натрапили на підвал, де окупанти утримували українських полонених. Тоді вдалося врятувати бійця, якого росіяни утримували без їжі та води понад 40 днів.

Як написав The Guardian з посиланням на батьків Те Тая, він вирішив пов‘язати своє життя з військовою справою ще у шкільні часи. Майже десять років був військовим Нової Зеландії. Потім став співзасновником благодійної організації з програми ментального здоровʼя ветеранів. Служив у Афганістані. В Україні доєднався до Міжнародного легіону. У нього залишилася 12-річна донька.

Новини по темі: Війна України з Росією