2 жовтня
Завантажити ще

Прем'єр Японії подарував Зеленському талісман часів російсько-японської війни

Прем'єр Японії подарував Зеленському талісман часів російсько-японської війни
Фото: REUTERS

Прем'єр-міністр Японії Фуміо Кішіда під час візиту до України подарував Володимиру Зеленському талісман часів російсько-японської війни. Про це на своїй сторінці у фейсбуці розповів журналіст агенції "Укрінформ" Такаші Хірано.

- Після завершення візиту прем'єра Японії до України японські журналісти зацікавилися, що Кішіда подарував Зеленському під час зустрічі. Газета "Санкей" від урядовців з'ясувала, що його подарунком був "Шямоджі перемоги", - написав він.

Також це підтвердив генеральний секретар Кабінету міністрів Японії Хірокадзу Мацуно. За словами журналіста, шямоджі - японський кухонний інструмент (історично - дерев'яний) для перекладання звареного рису. "Шямоджі перемоги" є популярним сувеніром у Хірошімі (рідне місто Кішіди), на якому написано "Обов'язково переможемо”. В японській мові дієслово "взяти рис" є омофоном з іншим дієсловом, яке означає "затримати ворога".

- Важливо знати історичний контекст: японські військові масово носили їх як талісман під час японсько-цінської (1894-1895) та японсько-російської війни (1904-1905), бажаючи неодмінної перемоги, - додав Такаші Хірано.

Прем'єр Японії залишив свій підпис на символічному подарунку Володимиру Зеленському. В офісі Фуміо Кішіди встановлена велика копія "Шямоджі перемоги".

Прем'єр-міністр Японії Фуміо Кішіда перебував з візитом в Україні 21 березня. Він відвідав Бучу та зустрівся із президентом Володимиром Зеленським. У війні проти Японської імперії за контроль над Маньчжурією і Кореєю Російська імперія зазнала поразки.