23 вересня
Завантажити ще

Майя Санду підписала закон про перейменування мови у Молдові

Майя Санду підписала закон про перейменування мови у Молдові
Фото: facebook.com/maia.sandu

Президент Молдови Майя Санду підписала закон, згідно з яким в усіх законах країни закріплюється поняття "румунська мова" замість "молдавської" та "рідної" мов. Про це Санду написала на своїй сторінці у фейсбуці.

- Сьогодні я підписала закон, який підтверджує історичну та незаперечну істину: державною мовою Республіки Молдова є румунська. Я хочу, щоб румунська мова об'єднувала всіх нас, хто живе тут і любить цю землю, - наголосила вона.

Санду додала, що Молдова разом із більш ніж 27 млн осіб по всьому світу розмовляє румунською мовою - однією з офіційних мов Євросоюзу. Вона наголосила, що твердження про існування якоїсь молдавської мови, яка існує окремо від румунської, "мають лише одну мету: розділити нас".

- Це відбувається тому, що коли ви розділили націю, вам легше підпорядкувати і контролювати її. Розділений народ не є об'єднаною силою, яка може себе захистити. Ті, хто намагався розділити нас, займалися не лінгвістикою, а тим, як утримати Молдову у вічній національній сварці, - пояснила Санду.

Закон ухвалює заміну словосполучень "молдавська мова", "державна мова", "офіційна мова" та "рідна мова" у будь-якій граматичній формі на словосполученням "румунська мова". Вважається, що після "технічних змін" стаття конституції Молдови про мову стане коротшою і матиме такий зміст: "Державною мовою Республіки Молдова є румунська мова".

Раніше стало відомо про загибель в Україні Александра Мацієвського – громадянина Молдови. Віг був розстріляний росіянами після слів "Слава Україні!". 

Новини по темі: Молдова Майя Санду