4 жовтня
Завантажити ще

Президент привітав мусульман із початком священного місяця Рамадан

Президент привітав мусульман із початком священного місяця Рамадан
Фото: President.gov.ua

Мусульмани зустрічають святий місяць Рамадан. У зв'язку з цим президент Володимир Зеленський звернувся до членів української мусульманської громади, котрі змушені зустрічати посаду в умовах війни. Про це йшлося у його зверненні.

- Цього вечора починається священний для мусульман місяць Рамадан. Значна частина нашої української мусульманської громади, кримськотатарського народу, змушена зустрічати Рамадан в окупації, під загрозою російських репресій та знущань у Криму, під обстрілами в інших частинах України та у боях на передовій, - сказав Зеленський.

Глава держави побажав їм зустріти наступний Рамадан у мирних умовах на українській землі.

- Не сумніваюся: ми повернемо свободу, повагу, безпеку всій нашій державі, всім громадам. І нехай сила молитви в цей священний місяць допоможе нам у очищенні України від російського безбожного зла, від тих, хто насправді не вірить ні в що і саме тому здатний на такий терор. Нехай наступний Рамадан розпочнеться у світі та у всій вільній від Росії українській землі, - зазначив він.

Рамадан – дев'ятий місяць мусульманського календаря. Традицією прийнято вважати, що пост встановлений на згадку про послання цього місяця пророку Мухаммеду через ангела Джабраїла божественного послання, що ліг в основу Корану. Вважається, що це відбувалося приблизно 610 року під містом Меккою в Саудівській Аравії.