Завантажити ще

Зеленський анонсував "глобальний результат" переговорів із прем'єр-міністром Японії

Зеленський анонсував
Фото: President.gov.ua

Президент Володимир Зеленський підбив підсумки переговорів з прем'єр-міністром Японії Фуміо Кішидою, який прибув до Києва. Про це глава держави повідомив у своєму вечірньому зверненні.

– Наші переговори з паном Кишидою були досить продуктивними. Слід враховувати, що цей візит відбувається у час, коли Японія головує у «Групі семи» – у «Великої сімки» демократичних держав. Тому з урахуванням міцності Японії, лідерства цієї держави в Азії у захисті миру та міжнародного порядку, заснованого на правилах, а також відповідальності Японії як головуючої у «Групі семи» наші сьогоднішні переговори справді можуть дати глобальний результат, - заявив Зеленський.

За його словами, основними темами для обговорення стали санкції проти РФ та приєднання Японії до відновлення України.

- Ми обговорили і питання безпеки, і політичні, і санкційні, економічні та гуманітарні. Є готовність Японії приєднатися до нашого відновлення – бути лідером у цих економічних та інфраструктурних процесах. Але сьогодні я почув також цілком конкретну готовність Японії працювати разом з нами, щоб ще активніше мобілізувати світ для міжнародного порядку, захисту від агресії, захисту від російського терору, - підкреслив він.

Прем'єр-міністр Японії Фуміо Кісіда 21 березня приїхав до України. На вокзалі його зустріла заступник міністра закордонних справ України Емін Джапаров. МЗС Японії повідомило, що Кісіда висловить повагу президенту Володимиру Зеленському і засудить агресію Росії проти України.