Завантажити ще

Суд у Запоріжжі призначив псевдомеру Бердянська 15 років з конфіскацією майна

Суд у Запоріжжі призначив псевдомеру Бердянська 15 років з конфіскацією майна
Фото: t.me/ivan_fedorov_melitopol

Запорізький суд засудив гауляйтера Бердянська Олександра Сауленко. Про це 19 березня у своєму телеграм-каналі повідомив міський голова Мелітополя Іван Федоров.

- Запорізький суд призначив покарання гауляйтеру тимчасово окупованого Бердянська Олександру Сауленко - 15 років в’язниці з конфіскацією всього майна, - написав він.

За словами Федорова, до 24 лютого 2022 року майбутній зрадник був маловідомим підприємцем без яскравої політичної кар’єри. Проте вже тоді входив до проросійської партії «Союз лівих сил» і їздив до Росію. Після повномасштабного вторгнення росіяни поставили його пішаком від «окупаційної влади» у Бердянську. 

- Гауляйтер відзначився провалом псевдореферендуму і вивезенням українського зерна через Бердянський порт на росію… Кар’єрний зліт від маленької людини до посібника кремля = зрадника України закінчується великим падінням, - заявив Федоров.

Голову бердянської партії «Союз лівих сил» Олександра Сауленко засудив Жовтневий районний суд Запоріжжя 13 березня. У березні 2022 року Сауленко добровільно зайняв посаду “виконувача обов’язків мера” Бердянська. Суд визнав його винним за двома статтями: це державна зрада, вчинена в умовах воєнного стану, та колабораційна діяльність. 

6 березня ексдепутат Запорізької обласної ради Микола Пастушенко, який у травні 2022 року добровільно зайняв посаду псевдомера Дніпрорудного, отримав десять років тюрми. Міського голову Дніпрорудного у Василівському районі Запорізької області Євгена Матвєєва окупанти взяли у полон.