22 вересня
Завантажити ще

За військове визволення Криму висловилися 64% українців, незважаючи на думку Заходу

За військове визволення Криму висловилися 64% українців, незважаючи на думку Заходу
Фото: Зображення Володимир Чистяков із сайту Pixabay

87% українців вважають неприйнятними територіальні поступки, але тільки 64% вважають, що Україна має намагатися звільнити Крим, якщо буде ризик зменшення підтримки Заходу та затягування війни. Про це повідомив Київський міжнародний інститут соціології (КМІС). Поставити запитання про військове визволення Криму попросив британський науковець Тімоті Гартон Еш.

- Утім разом з цим більшість респондентів – 64% – вважають, що Україна має намагатися звільнити всю територію включно з Кримом, навіть якщо буде ризик зменшення підтримки Заходу і ризик тривалішої війни, - йдеться у пресрелізі КМІС.

На Заході України цей показник досягнув 78%, на Півдні за такий сценарій виступили 62% жителів, у Центрі - 67% і на Сході - 64%.

24% схиляються до варіанту, що в обмін на визволення та захист усіх територій з Донбасом (але без Криму) Україна може утриматися від військових дій в Криму.

Телефонне опитування на основі випадкової вибірки мобільних номерів провели 22 лютого - 6 березня. Регіон визначали за тим, де респондент проживав до 24 лютого 2022 року. Захід – це Волинська, Рівненська, Львівська, Івано-Франківська, Тернопільська, Закарпатська, Хмельницька, Чернівецька області; Центр - Вінницька, Житомирська, Сумська, Чернігівська, Полтавська, Кіровоградська, Черкаська, Київська області та Київ; Південь – Дніпропетровська, Запорізька, Миколаївська, Херсонська, Одеська області; Схід – Донецька, Луганська і Харківська області.

Фото: kiis.com.ua

Фото: kiis.com.ua