Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
Завантажити ще

СБУ підтвердила, що розстріляним після слів "Слава Україні!" бійцем був Олександр Мацієвський

СБУ підтвердила, що розстріляним після слів
Фото: т.ме/СБУкр

Українським військовим, розстріляним росіянами після слів «Слава Україні!» був снайпер 163 батальйону 119 окремої бригади територіальної оборони Чернігівської області Олександр Мацієвський. Про це заявили у прес-центрі Служби безпеки України.

- Остаточно підтвердити дані Героя вдалося після комплексу слідчих дій, які включали спілкування з рідними та побратимами загиблого, а також розробку фото- та відеоматеріалів, - йдеться у повідомленні.

Як зазначили у відомстві, висновок судової портретної експертизи підтвердило, що на поширеному в мережі відео був саме Мацієвський.

– Це справжній Герой, який, навіть дивлячись в обличчя смерті, продемонстрував усьому світові, що таке український характер та незламність. Саме такі захисники сьогодні захищають нашу землю, а отже ворог обов'язково буде розбитий. Бо Велика Перемога України складається із героїчних вчинків таких людей, як Олександр Мацієвський. Герою слава! Героям слава! Україні слава!, – сказав голова СБУ Василь Малюк.

Що відомо про Адександра Мацієвського

Олександр Мацієвський був призваний на військову службу у березні 2022 року. З кінця грудня він вважався зниклим безвісти поблизу населеного пункту Червона Гора Донецької області. За версією спецслужби, боєць розстріляли 30 грудня 2022 року. Його тіло повернули додому у лютому 2023 року під час обміну полоненими. Захисника поховали у рідному Ніжині.

СБУ порушила кримінальну справу за статтею 438 Кримінального кодексу "Порушення законів та звичаїв війни". Розслідування продовжується.