Завантажити ще

У ГБР спростували, що екс-глава СБУ Баканов перебуває під слідством у справі про окупацію

У ГБР спростували, що екс-глава СБУ Баканов перебуває під слідством у справі про окупацію
Фото: т.ме/СБУкр

Слідчі Державного бюро розслідувань спростували оприлюднену раніше у низці ЗМІ інформацію про те, що екс-глава СБУ Ігор Баканов нібито перебуває під слідством у справі про окупацію частини території України. У відомстві запевнили, що не розслідують жодної справи щодо дій Баканова. Про це повідомляє ВВС News Україна з посиланням на коментар ГБР.

- У провадженні слідчих Державного бюро розслідувань кримінальні провадження, в яких перевіряється незаконна діяльність колишнього керівника СБУ Івана Баканова, не перебувають. Про підозру останньому не повідомлялося, обвинувальні акти до суду не надсилалися, матеріали службового розслідування щодо Івана Баканова до ГБР не надходили, - розповіли у ГБР у відповідь за запит видання.

В BBC News Україна з посиланням на власні джерела також поінформували, що раніше службова перевірка СБУ показала відсутність у діях колишнього голови спецслужби порушень.

Раніше низка ЗМІ з посиланням на джерела в Офісі президента поширила інформацію про те, що Баканов фігурує у кримінальних провадженнях ГБР з окупації частини територій країни. Нібито його звинувачують у провалі роботи СБУ у передвоєнний період та на початку повномасштабного вторгнення.

Служба безпеки України провела службову перевірку щодо колишнього голови спецслужби Івана Баканова. Відомо, що він зараз перебуває в Україні. Результати цієї перевірки є інформацією з обмеженим доступом. 17 липня 2022 року Зеленський усунув тодішнього генпрокурора Ірину Венедиктову та голову СБУ Івана Баканова. 18 липня Василь Малюк став тимчасовим виконувачем обов'язків голови СБУ. 19 липня Верховна Рада проголосувала за звільнення Баканова з посади голови Служби безпеки України.