Завантажити ще

Резніков: Україні потрібен мільйон артилерійських снарядів для контрнаступу

Резніков: Україні потрібен мільйон артилерійських снарядів для контрнаступу
Фото: REUTERS/Gleb Garanich

Для контрнаступу Україні потрібен мільйон артилерійських снарядів, системи ППО, амуніція, БМП та більше танків Leopard. Про це заявив міністр оборони України Олексій Резніков, повідомив Інтерфакс-Україна.

Після прибуття на неформальну зустріч міністрів оборони країн ЄС у Стокгольмі Резніков сказав, що Україні потрібен мільйон артилерійських снарядів, на що, ймовірно, буде потрібно майже чотири мільярди євро.

- Я обговорюватиму з моїми партнерами, міністрами оборони ЄС наші пріоритети. І знову, пріоритет номер один - системи ППО, а також амуніція, амуніція і ще раз амуніція. Тому я підтримую ініціативу міністра оборони Естонії Ханно Певкура про 1 млн снарядів калібру 155-мм. Також БМП для "залізного кулака", більше танків, як Leopard, і ми будемо готові до контрнаступу, - заявив він.

Олексій Резніков додав, що "час рятує життя", тому слід ухвалювати рішення якомога швидше.

Неформальна зустріч міністрів оборони ЄС проходить 7-8 березня під егідою Швеції, яка головує у Євросоюзі. Міністр оборони України Олексій Резніков бере участь у першій сесії зустрічі.

16 лютого міністр оборони Естонії Ханно Певкур заявив під час візиту глави Пентагону Ллойда Остіна до Таллінну, що ЄС має терміново підтримати Україну одним мільйоном артилерійських снарядів.

У жовтні 2022 року портал “Мілітарний” написав, що Україна вже отримала від США понад мільйон боєприпасів до гаубиць. Такий висновок зробили з офіційних даних міністерства оборони США.

19 лютого прем'єр Естонії Кая Каллас сказала на Мюнхенській безпековій конференції, що Росія за день витрачає стільки боєприпасів, скільки в Європі виробляється за місяць.