30 травня
Завантажити ще

ISW: російській армії не вдасться найближчим часом оточити Бахмут

ISW: російській армії не вдасться найближчим часом оточити Бахмут

У Бахмуті Донецької області війська Росії намагаються наступати, але їм не вдасться захопити чи оточити місто найближчим часом. Про це йдеться у доповіді Інституту вивчення війни.

- Українські офіційні представники підтвердили контроль над ситуацією в Бахмуті, проте зазначили, що обстановка в районі ускладнюється, і ПВК "Вагнер" направила свої передові та готові до штурмових операцій елементи у цей район, - наголошується у доповіді.

Дослідники також вказують на те, що українські сили здатні утримувати свої позиції в Бахмуті, але у разі потреби можуть залишити місто без ризику виявитися оточеними.

- Російські окупанти зазнають значних втрат під час просування. А оцінка українців щодо того, що вони зможуть змусити атаки РФ завершитися поблизу їхніх поточних позицій, збалансована з ризиком втрати доступу до основних шляхів відведення, ймовірно, керуватиме рішенням залишитися чи відступити, - наголосили в Інституті.

Ситуація в Бахмуті залишається важкою та напруженою - там тривають запеклі бої. На початку лютого туди було направлено додаткові підрозділи ЗСУ. Спікер Східного угруповання військ Сергій Череватий запевнив, що відведення військ із Бахмута немає, відбувається контрольована ротація.