21 листопада
Завантажити ще

Місяць без пам’ятників Чкалову та Ватутіну: скульптури можуть переїхати у Музей окупації

Місяць без пам’ятників Чкалову та Ватутіну: скульптури можуть переїхати у Музей окупації
Фото: Синиця Олександр / УНІАН

Майже місяць пройшов з момента знесення пам’ятників Чкалову і Ватутіну в Києві. Нагадаємо, що їх демонтаж відбувся доволі спокійно, буденно, без ажіотажу. Але, схоже, доля скульптур ще не вирішена. Що на них чекає далі, KP.UA дізнавалась у Департаменту охорони культурної спадщини у місті Києві.

- Наразі демонтовані пам’ятники Ватутіну М. Ф. та Чкалову В. П. перебувають на відповідальному зберіганні у Музеї авіації. Подальше місце зберігання демонтованих пам’ятників буде вирішено після проведення всіх відповідних заходів, - зазначають у Департаменті охорони культурної спадщини Києва.

Пам’ятники Ватутіну і Чкалову увійшли до орієнтовного переліку об’єктів, що мають бути усунені або переміщені до спеціально визначених місць зберігання таких об’єктів.

Як зазначають у Департаменті охорони культурної спадщини, рішення щодо демонтажу пам’ятників з публічного простору столиці приймалось з врахуванням погодження від МКІП та експертних висновків від науковців Українського інституту національної пам’яті, Інституту української археографії та джерелознавства ім. С. Грушевського НАНУ, Інституту історії України НАНУ, які підтримали їх демонтаж. І ми все ще стоїмо лише на початку шляху по дерусифікації.

Також зазначається, що пам’ятники знаходяться на балансі певної структури і мають певну грошову оцінку. І зараз активно розглядається питання започаткування парку історії радянської окупації у місті Києві.

Пам'ятник Валерію Чкалову, який жодного відношення до Києва не мав, демонтували 8 лютого. Фото: Синиця Олександр / УНІАН​

Пам'ятник Валерію Чкалову, який жодного відношення до Києва не мав, демонтували 8 лютого. Фото: Синиця Олександр / УНІАН​

- Слід розуміти, що не всі монументи будуть зняті з баласового обліку. Можливо, деякі з них залишаться як твори монументального мистецтва і будуть передані до музеїв, - пояснюють у Департаменті охорони культурної спадщини. - Робочій групі, що займається роботою над демонтажем пам’ятників, надійшла пропозиція щодо створення у м. Київ парку радянських пропагандистських пам’ятників.

Як зазначають у Департаменті охорони культурної спадщини, необхідність створення такого парку продиктована кардинальними змінами в суспільно-політичному житті нашої країни в продовж останніх років. Питання щодо створення музею/парку, який буде різнобічно висвітлювати радянський період історії, нині опрацьовується.

Новини по темі: знесення пам'ятників Київ