30 травня
Завантажити ще

Зеленський обговорив із головою Мінфіну США запуск конфіскації російських активів

Зеленський обговорив із головою Мінфіну США запуск конфіскації російських активів
Фото: President.gov.ua

Президент Володимир Зеленський підбив підсумки зустрічі з міністром фінансів Сполучених Штатів Джанет Йеллен, яка прибула з візитом до Києва. На порядку денному було питання запуску механізму щодо спрямування російських активів на компенсацію збитків Україні. Про це голова держави розповів у вечірньому зверненні.

– Обговорили нашу поточну взаємодію і на рівні між Україною та США, а також на рівні глобальних фінансових інституцій, зокрема МВФ. Обговорили потреби у відновленні в Україні та відновленні справедливості для наших людей та всього вільного світу – це запуск реального механізму компенсації збитків, завданих цією війною... компенсації за рахунок російських активів, - заявив Зеленський.

Як зазначив президент, спрямування активів РФ на відшкодування збитків нашій країні стане найпотужнішим ударом по країні-агресору.

– Це непросте завдання. Але реалізувати його, направити російські активи на відшкодування збитків за війну – це буде одним із найпотужніших ударів вільного світу і за цим агресором, і за будь-якими агресіями в цілому. Думаю, формат відшкодування буде знайдено і Росія заплатить за свою війну. У всіх сенсах, - наголосив він.

Міністр фінансів США Джанет Йєллен прибула до України 27 лютого. У Києві вона провела зустріч із президентом Володимиром Зеленським, під час яких обговорили низку важливих питань. Також президент подякував США за підтримку України та надану їй допомогу.