7 червня
Завантажити ще

ДБР встановило "коло осіб" причетних до вбивства Дениса Кірєєва

Під час розслідування українським силовикам вдалося встановити осіб, які причетні до вбивства співробітника розвідки Дениса Кірєєва. Про це йдеться у відповіді Спеціалізованої прокуратури у військовій та оборонній сфері на інформаційний запит " Української правди ".

- У ході досудового розслідування зазначеного кримінального провадження встановлено коло осіб, причетних до скоєння кримінального злочину, допитано як свідків 20 осіб, призначено 14 судових експертиз та проведено низку інших слідчих (розшукових) дій, - йдеться у заяві.

Як зазначено у повідомленні, підозр слідством поки нікому з фігурантів висунуто не було. Тим часом, дружина вбитого Кірєєва не задоволена ходом розслідування. Також жінка заперечує усі звинувачення СБУ на адресу її чоловіка.

- Рік тому в центрі Києва дорогою на другий раунд переговорів представниками державних органів убито члена переговорної групи. І я не розумію, чому за рік слідство ще не закінчено і не покарано цих злочинців. Я не розумію це не лише як дружина, а й як громадянка України, – заявила Ірина Кірєєва.

За словами Ірини, її чоловік ніколи не співпрацював із росіянами. Вона стверджує, що нібито СБУ ця версія "вигідна", оскільки іншого пояснення вбивства її чоловіка у них немає.

- У нього була улюблена фраза – "Де народився, там і став у нагоді". І патріотичнішої людини я у своєму житті не знала. А в результаті – ми маємо те, що маємо. Я не те, що не вірю в те, що він працював на Росію, я знаю, що це не так. на 200 відсотків. І я маю логічні пояснення, чому вони це говорять. Інакше, як виправдаєш вбивство посеред Києва?, - стверджує дружина загиблого.

ІСТОРІЯ ПИТАННЯ

Український бізнесмен Денис Кірєєв був присутнім на першому раунді переговорів України та Росії на білоруському кордоні. На початку березня стало відомо, що Кірєєва було застрелено співробітниками СБУ під час затримання - його підозрювали в держзраді. Цього ж дня у Міноборони заявили, що загиблий Кірєєв був розвідником і загинув під час виконання спеціальних завдань.

У січні 2022 року глава ГУ розвідки Кирило Буданов підтвердив, що Кірєєв став першою людиною, яка попередила його про підготовку Росією вторгнення в Україну. Дякую його даним вдалося запобігти захопленню Києва. Тоді чиновник запевнив, що бізнесмен не був російським шпигуном і проходив усі перевірки, зокрема й на детекторі брехні.