2 жовтня
Завантажити ще

Кулеба закликав країни ООН виключити Росію із Ради безпеки

Кулеба закликав країни ООН виключити Росію із Ради безпеки
Фото: REUTERS/David Dee Delgado

Росія систематично перешкоджає прийняттю рішень Ради безпеки Організації Об'єднаних Націй, необхідних для вирішення конфліктів у світі, створених нею ж. Про це заявив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба у ході виступу на засіданні ООН.

- У 1991 році Росія узурпувала місце постійного члена Ради Безпеки і перетворила його на свій "трон безкарності". Географія російських злочинів проти міжнародного миру та безпеки виходить далеко за межі України та доходить до Африки, Азії та Близького Сходу, - заявив Кулеба.

Як зазначив голова МЗС, Росії не місце у Раді безпеки ООН і її майбутнє має визначатися з урахуванням скоєних злочинів на території України.

- Майбутнє Росії має визначатися в контексті нелегітимної передачі місця СРСР до Росії та відповідальності за злочини, скоєні на території України, у тому числі злочин агресії, військові злочини, злочини проти людяності та геноцид, - наголосив він.

За його словами, світ не може більше гаяти час, оскільки необхідно забезпечити ядерну безпеку на об'єктах України, сприяти роботі "зернового коридору", повернути незаконно депортованих до Росії українців на батьківщину та запобігти терору Москви проти критичної інфраструктури України. У зв'язку з цим міністр закликав країни ООН приєднатися до реалізації резолюції, ухваленої на засіданні Генасамблеї ООН 23 лютого, а також запропонованої Україною "формули миру".