27 травня
Завантажити ще

Країни G7 заявили, що ніколи не визнають анексію українських територій

Країни G7 заявили, що ніколи не визнають анексію українських територій
Фото: Christophe Petit Tesson/Pool через REUTERS

У річницю російського вторгнення в Україну країни "Великої сімки" (G7) випустили спільну заяву. У ній лідери держав підтвердили непохитну підтримку нашої країни. Про це повідомляє американський телеканал " Sky News ".

У заяві йдеться, що країни G7 ніколи не визнають анексію Росією східноукраїнських регіонів або Криму, яку анексували тимчасово окуповано росіянами в 2014 році.

- Ми зобов'язуємося посилити нашу дипломатичну, фінансову та військову підтримку України. Ми вживаємо заходів проти суб'єктів із третіх країн, які матеріально підтримують війну Росії в Україні, - наголосили лідери країн.

Як зазначено в повідомленні, "Велика сімка" продовжить скорочувати доходи Росії для фінансування її незаконної агресії, здійснюючи кроки щодо обмеження доходів Росії від енергетики та майбутніх видобувних потужностей.

- Ми спільно працюватимемо над подальшими заходами щодо російських алмазів, вживемо додаткових заходів щодо фінансового сектора Росії, націлимося на більшу кількість російських фінансових установ - запевнили лідери країн.

До складу "Великої сімки" (G7) входять Канада, Франція, Німеччина, Італія, Японія, Великобританія та США. Зустріч лідерів країн відбулася 24 лютого в режимі он-лайн, вона присвячена Україні. Учасники зустрічі обговорювали можливості, спрямовані на допомогу Україні для перемоги у війні із Росією.