Завантажити ще

Зеленський про поставку винищувачів: Раніше і про танки ніхто не хотів говорити

Зеленський про поставку винищувачів: Раніше і про танки ніхто не хотів говорити
Фото: REUTERS

Процес переговорів щодо надання Україні винищувачів F-16 вже почався. Про це заявив президент Володимир Зеленський під час пресконференції «Лютий. Рік незламності». Він нагадав, що впродовж останнього року західні партнери спочатку відмовляли у наданні певної зброї Україні, але врешті-решт зважувались надати ППО, танки та іншу техніку.

-  Різна зброя натівського або західного зразків була у дефіциті. Ми почали працювати над цим. Велика перемога - артилерія 155-го калібру, а потім HIMARS. Це була нова сторінка цієї війни, переможна сторінка. ...Броньована техніка, яка нам потрібна для захисту людей. Вона різна - БМП, БТР, танки різного рівня. Про танки навіть ніхто говорити не хотів. А потім ми знайшли момент, ключ, і щось восени ми зробили, щось дуже важливе, показали, що ми спроможні відвойовувати свої землі. Це була дуже важлива деокупація Харківського регіону, а потім Херсонщини та Херсона. Це були дуже важливі кроки, без цього у нас не було б успіху в інших нових видах зброї, - нагадав Зеленський.

Президент звернув увагу на те, що вже починаються тренування українських пілотів на західних винищувачах. 

- У нас є реальне відчуття, що з трьома європейськими державами буде можливість отримати ці навчання і літаки. Ви ж розумієте, що диму без вогню не буває. Деякий термін потрібен, хочемо пришвидшити процеси, вони складні. Але це і є комплексний захист неба, - сказав Володимир Зеленський.

Вперше про готовність деяких країн передати Україні винищувачі Зеленський заявив 9 лютого під час візиту до Великобританії.