Завантажити ще

Фінляндія оголосила про передачу ЗСУ танків Leopard-2

Фінляндія оголосила про передачу ЗСУ танків Leopard-2
Фото: Вікіпедія

Влада Фінляндії оголосила про передачу 13 пакетів військової допомоги Україні. До нього вперше увійдуть танки – три бойові машини Leopard-2. Про це повідомляє Міноборони Фінляндії.

Рішення схвалив президент Саулі Ніїністе 23 лютого на пропозицію уряду. Фінляндія передасть три танки, а також допоможе з навчанням екіпажів. Інших деталей пакета допомоги та часу надходження цієї зброї не розкриватимуть із міркувань безпеки.

Міністр оборони Фінляндії Мікко Савола заявив, що бронетехніки буде відправлено ще більше, ніж раніше планувалося. Він запевнив, що країна й надалі братиме участь у співпраці з танками Leopard.

- З оперативних причин та для забезпечення того, щоб доставка досягла місця призначення, більш докладну інформацію про зміст допомоги, спосіб доставки або графік не буде надано, – зазначили у військовому відомстві.

Вартість цього пакету допомоги Фінляндії становить понад 160 млн євро. При цьому з початку війни влада країни передала на потреби ЗСУ військову техніку та боєприпаси на 750 млн євро.