27 травня
Завантажити ще

Дуда заявив, що Польща вже готова до відправки танків Leopard до України

Дуда заявив, що Польща вже готова до відправки танків Leopard до України
Фото: REUTERS/Aleksandra Szmigiel

Варшава підготувала бойові танки Leopard 2 до передачі в Україну. Упродовж місяця їх планують доставити до нашої країни. Про це польський лідер Анджей Дуда заявив в інтерв'ю американському телеканалу " CNN ".

– Сьогодні наші танки Leopard готові для України. У нашому навчальному центрі на танках Leopard тренуються українські танкісти, ми готуємо їх прямо зараз, іде цикл навчання, - заявив Дуда.

Як зазначив глава Польщі, протягом місяця українські військові, яких зараз навчають у Польщі, будуть готові повернутися до України разом із танками. Водночас Дуда зазначив, що Польща має серйозні проблеми з отриманням запасних частин для німецьких танків.

- Це не лише у нас – ці проблеми досить поширені. Інші країни теж мають проблеми з Leopard, тому що німці мають серйозні проблеми з поставками запчастин. Ми не розуміємо цієї ситуації, але так воно і є, - наголосив він.

Напередодні представник МЗС Польщі Лукаш Ясін повідомив, що польська сторона передасть Україні Leopard 2 за кілька тижнів. Загалом Україна отримає роту танків за стандартами НАТО, яка містить 14 одиниць озброєння.