Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
14 квiтня
Завантажити ще

Ексміністра Пивоварського підозрюють у завданні шкоди державі на понад 30 мільйонів доларів

Ексміністра Пивоварського підозрюють у завданні шкоди державі на понад 30 мільйонів доларів

Національне антикорупційне бюро повідомило про підозру колишньому міністру інфраструктури Андрію Пивоварському та його першому заступнику Володимиру Шульмейстеру. Обом інкримінують зловживання, які завдали шкоди державі на понад 30 мільйонів доларів. Про це повідомляє пресслужба відомства.

За версією слідства, у липні 2015 року чинний на той момент міністр разом зі своїм заступником віддали наказ зі збору коштів із суден у морському порту «Південний».

- Підозрювані забезпечили ухвалення наказу, який дозволив приватним компаніям стягувати корабельний збір у морському порту "Південний" разом із ДП "Адміністрація морських портів України" у пропорції 50:50. Згідно із законом, стягнення такого збору є винятковою прерогативою державного підприємства як користувача акваторії порту, що належить державі, - йдеться у заяві НАБУ.

Прізвище підозрюваних у НАБУ не розкрили, але відомо, що у вказаний силовиками період посаду міністра інфраструктури обіймав Андрій Пивоварський, а його першим заступником був Володимир Шульмейстер. У ході розслідування детективи встановили, що наказ було ухвалено без належного економічного обґрунтування та всупереч зауваженням департаменту економіки й фінансів Мінінфраструктури та ДП «АМПУ».

- При цьому одним із бенефіціарних власників згаданих приватних компаній виявилася особа, підозрювана НАБУ та САП у корупції в ПАТ «ДПЗКУ» і яка знаходиться в розшуку та під санкціями РНБО, - наголосили в НАБУ.

Як зазначено у повідомленні, лише протягом 2017-2021 років через незаконний наказ держава недоотримала понад 30 мільйонів доларів, які й інкримінують підозрюваним. Так, слідчі вручили повідомлення про підозру обом зловмисникам за ч. 2 ст. 364 Кримінального кодексу "Зловживання службовим становищем". Наразі їм загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк до шести років.

Що каже колишній міністр?

Згодом екс-міністр Пивоварський підтвердив, що йому вручили підозру. Відповідну посаду він опублікував у своєму Фейсбуці.

- Справді, сьогодні з самого ранку мене «відвідали» детективи НАБУ та вручили підозру у рамках справи, яка розслідується майже сім років. Можу лише повідомити, що інкриміноване мені діяння пов'язане з нібито зловживанням мною посадовим становищем Міністра інфраструктури в ході розподілу корабельного збору, - написав він.

На своє виправдання колишній голова Мінінфраструктури зазначив, що саме на Мінінфраструктури чинне законодавство покладає здійснення повноважень у сфері регулювання питань, пов'язаних із визначенням та зміною порядку справляння портових зборів. У зв'язку з цим він звинуватив правоохоронців у спробах "підмінити уповноважений державний орган власним, правильнішим баченням специфічних питань діяльності профільного Міністерства".

Також екс-міністр підкреслив, що перед виданням указу про порядок розподілу коштів корабельного збору документ був узгоджений рядом Міністерств і відомств, а також підтриманий Кабміном. За його словами, вищезгаданий наказ також був завізований Мін'юстом і тільки після цього він був зареєстрований і набув чинності.