Завантажити ще

Буданов: Якщо накласти на війну футбольну аналогію, то рахунок 1:1, а хвилина - 70-а

Буданов: Якщо накласти на війну футбольну аналогію, то рахунок 1:1, а хвилина - 70-а
Фото: Олександр Чекменьов/forbes.ua

Вирішальні бої пройдуть в Україні з середини до кінця весни. Про це глава ГУР Кирило Буданов заявив в інтервʼю Forbes.

- Нічого не змінилося. З середини й до кінця весни будуть вирішальні бої… Так, це переломний момент, - сказав він.

За словами Буданова, якщо накласти футбольну аналогію на рік війни, то рахунок 1:1, а хвилина - 70-а. “Великий наступ Росії” вже триває. Стратегічне завдання росяін - до 31 березня вийти на адміністративні кордони Донецької та Луганської областей.

Утримання Бахмута дає Україні “стримання росіян у тому районі та нанесення їм катастрофічних втрат”. У Бахмуті всі бачать перехід до іншої тактики росіян. 

- Вугледар був яскравим прикладом цього. У Бахмуті взагалі хвиля за хвилею просто йде піхота. Їх артилерія тільки підтримує, бронетехніки взагалі одиниці. У Вугледарі відбувалось застосування бронетехніки, але вона була знищена в перші години, й так само все перейшло в стрілецькі бої, - розповів Буданов.

Уже два місяці російські угруповання живуть у режимі максимальної економії боєприпасів. 

- Більш-менш нормально боєприпаси зараз застосовуються виключно в Бахмуті та на Лиманському напрямі. Вони кілька разів намагалися штурмувати Вугледар, і далі будуть пробувати, то додалася ще ця локація. У всіх інших ділянках – режим економії боєприпасів, - сказав Кирило Буданов.

З Ірану в Росію завозилась пробна партія снарядів, зараз намагаються завезти вже не пробну партію - близько 20 000 снарядів. За словами Буданова, “це ніщо порівняно з тими цифрами, які використовуються”. Проблемою є рост ввезення в Росію електроніки з Китаю. Там є мікросхеми, які необхідні для ракет. 

Глава ГУР заявив, що зараз в Росії триває прихована мобілізація. Під час першої відкритої хвилі мобілізації вони набрали трохи більше 316 000 людей. 90% відразу відправили на фронт.

22 лютого розпочалася 364-та доба російського широкомасштабного вторгнення. Втрати Росії в Україні перевищили 145 тисяч людей.