Завантажити ще

США офіційно визнали військові злочини, скоєні РФ в Україні

США офіційно визнали військові злочини, скоєні РФ в Україні

У Білому домі дійшли висновків, що дії росіян в Україні є злочином проти людяності. Про це заявила віце-президент Сполучених Штатів Камала Харріс, виступаючи на Мюнхенській конференції з безпеки, передає Reuters.

- У випадку з діями Росії в Україні ми розглянули докази, ми знаємо правові норми, і немає жодних сумнівів: це злочини проти людяності, - сказала Харріс.

За її словами, відповідне рішення було ухвалено США внаслідок юридичного аналізу, проведеного Держдепартаментом, але негайних наслідків для росіян воно не несе. У той же час американська сторона сподівається, що це посилить ізоляцію РФ та активізувати юридичні зусилля щодо притягнення до відповідальності членів керівництва РФ за допомогою санкцій та трибуналу.

- І я кажу всім тим, хто вчинив ці злочини, та їхнім начальникам, які замішані у цих злочинах, ви будете притягнуті до відповідальності, - наголосила віце-президент США.

У своїй промові Харріс нагадала про жертви, знайдені в деокупованій Бучі Київської області, атаку на пологовий будинок у Маріуполі та інші злочини росіян. Усі дії військ РФ вона назвала "варварськими та нелюдськими".

- Давайте все погодимося: від імені всіх жертв, як відомих, так і невідомих, має перемогти правосуддя. Якщо Путін думає, що зможе нас перечекати, він дуже помиляється. Час не на його боці, - наголосила Харріс.

За її словами, уряд США та організації Агентства з міжнародного розвитку (USAID) задокументували понад 30 тисяч випадків воєнних злочинів росіян з моменту вторгнення в Україну.