Завантажити ще

У власника IT-компанії MacPaw завершилися обшуки, які обурили “Слугу народу”

У власника IT-компанії MacPaw завершилися обшуки, які обурили “Слугу народу”
Фото: facebook.com/KosovanO

Власник IT-компанії MacPaw Олександр Косован повідомив про завершення обшуків, які обурили владу України. У четвер він написав у своєму фейсбуці, що в нього вилучили копії документів, а також робочий комп’ютер. В офісі компанії техніку не вилучали, але зробили копії деяких документів.

- Завдяки публічному розголосу про ситуацію, слідчі дії в офісі завершилися швидше, ніж ми очікували, і пройшли досить стримано, - зазначив Косован.

Бізнесмен розповів, що адвокати готують заперечення та скарги на дії слідчих під час проведених обшуків.

У середу обшуками в MacPaw і в будинку Косована обурилися голова фракції «Слуга народу» Давид Арахамія і міністр цифрової трансформації Михайло Федоров. Вони зазначили, що MacPaw - одна із топових ІТ-компаній країни, а її власник витратив багато власних коштів на допомогу ЗСУ.

За словами Арахамії, “земельна ділянка не може бути причиною зупинки роботи бізнесу”, тим більше зараз, коли для України важливе кожне збережене робоче місце і кожна гривня податків. Нардеп звернувся до голови парламентського комітету з питань правоохоронної діяльності з проханням розглянути цей випадок за участі правоохоронців та представників ІТ-компанії. 

Федоров заявив, що йому “соромно, що деякі представники правоохоронних органів забігають в офіс та додому до власника топ-продуктової компанії України”. Він зазначив, що компанія створила кілька успішних продуктів для девайсів Apple. Ними користуються більше 30 млн людей по всьому світу.

15 лютого Олександр Косован написав у своєму фейсбуці, що в офісі компанії MacPaw та в його домі почалися обшуки. Він заявив, що причиною стало “бажання чиновників заволодіти земельними ділянками, які MacPaw законно придбала у період з 2016 по 2021 роки”. 

Національна поліція повідомила, що проводить слідчі дії відповідно до ухвал Печерського районного суду Києва. Досудове розслідування здійснюється за фактом збільшення берегової лінії, де ведеться будівництво комплексу відпочинку. Проведення обшуків обумовлено тим, що на запити правоохоронних органів не було надано запитуваних документів.

За даними ЗМІ, мова йде про будівництво комплексу відпочинку IT-Relax для співробітників компанії MacPaw.

Новини по темі: обшук Давід Арахамія