6 червня
Завантажити ще

"Укренерго": "Шахеди" могли бути модифіковані для атаки по енергооб'єктах

Фото: Majid Asgaripour/WANA (West Asia News Agency) via REUTERS

Іранські безпілотники Shahed-131, якими росіяни атакували Україну, могли спеціально модифікувати для ураження енергетичних об'єктів. Про це заявила пресслужба "Укренерго".

- Боєголовка скомпонована так, щоб давати кілька ефектів у разі ураження цілі. Крім основного заряду, ударна частина містить вторинні заряди для завдання додаткової шкоди об'єкту атаки. Дослідники дійшли висновку, що такі боєголовки, можливо, були розроблені спеціально для атак на великі цілі, такі як енергетична інфраструктура, - йдеться у повідомленні.

Дослідники припускають, що задокументована боєголовка була призначена для заподіяння максимальної шкоди інфраструктурі у великому радіусі.

- Росія абсолютно свідомо намагається знищити українську енергетичну інфраструктуру, використовуючи знання своїх енергетиків для планування ударів і модифікуючи зброю. І документування таких удосконалень має відіграти свою роль у притягненні агресора до відповідальності, - наголосили в "Укренерго".

Як зазначили у компанії, такі висновки було зроблено за результатами дослідження, проведеного організацією Conflict Armament Research. Розслідувачі займаються документацією незаконних озброєнь, боєприпасів та інших засобів у зонах конфліктів, а також відстежують джерела постачання зброї. З 2018 року ця компанія проводить експертизу техніки, вилученої на територіях так званих "ДНР/ЛНР".