Завантажити ще

Столтенберг заявив, що Швеція та Фінляндія можуть стати членами НАТО у різний час

Столтенберг заявив, що Швеція та Фінляндія можуть стати членами НАТО у різний час
Фото: Getty Images

Важливіше, щоб заявки Фінляндії та Швеції на вступ до НАТО були ратифіковані якнайшвидше, ніж одночасно, як того хоче уряд країн. Про це заявив генеральний секретар Альянсу Єнс Столтенберг на полях засідання "Рамштайн" у Брюсселі, передає Reuters.

- Головне питання полягає не в тому, чи разом ратифікують Фінляндію та Швецію. Головне питання полягає в тому, щоб вони обидві були ратифіковані як повноправні члени якнайшвидше. Я впевнений, що обидві країни стануть повноправними членами, і я наполегливо працюю, щоб це сталося швидше, - сказав генсек.

Швеція та Фінляндія подали заявки на вступ до НАТО після повномаштабного вторгнення Росії в Україну в лютому минулого року. Заявки на членство ратифікували 28 членів Альянсу із 30, крім Угорщини та Туреччини.

У липні Туреччина, Фінляндія та Швеція підписали угоду, згідно якої Анкара схвалить розширення НАТО, а країни-кандидати не будуть підтримувати Робітничу партію Курдистану та депортують 73 підозрюваних у тероризмі. У лютому президент Туреччини заявив, що може підтримати заявку Фінляндії, але Швеція не виконала умови договору.