Завантажити ще

Садовий про російськомовних українців у Львові: Лід можна розтопити тільки теплом

Садовий про російськомовних українців у Львові: Лід можна розтопити тільки теплом
Фото: facebook.com/andriy.sadovyi

У Львові провели “профілактичні розмови” з людьми, які здавали квартири за дуже завищеними цінами. Про це мер Андрій Садовий розповів в інтерв'ю РБК-Україна.

- Стосовно випадків, дій, які ми назвали мародерством, по кожному кейсу ми почали таке внутрішнє розслідування і деякі кейси були, була проведена профілактична розмова з людьми, вони вибачилися, а деякі кейси – це було накручування ситуації, - сказав він.

Садовий заявив, що у Львові житло “в принципі ніколи не було дешевим”. Він зазначив, що є “сотні прикладів”, коли в перші тижні і місяці війни люди зменшили вартість житла, а готелі зменшили ціну на 30-40%. Мер порівняв ситуацію у Львові з тим, що в Давосі під час проведення форуму вартість житла зросла на 200%. 

- І що ти зробиш з цим? Під час перших тижнів-місяців багато хто з хати останнє виносив і допомагав. А, звичайно, хтось хотів нажитися, заробити на цьому. Бог їм суддя, я вважаю такі кроки мародерськими, якщо хтось хоче заробити кошти на війні, - додав він.

Говорячи про відношення львів'ян до російськомовних українців, Андрій Садовий сказав, що в місті “завжди було людське відношення до людей”. 

- Ми розуміємо, що багато людей, які мешкали на Сході, вони були під впливом російської пропаганди. Я пригадую як в перші місяці війни я розмовляв з одною пані з Луганської області, вона була поранена, вона, власне, проходила лікування у нашій медичній системі Unbroken. Коли її везли до Львова, вона розповідала, що вона мала надзвичайно великі хвилювання, бо вона їхала в осердя націоналізму. І коли її тут прийняли як рідну, була максимальна допомога, вона просто не змогла стримати сльози, тому що так само були налаштовані велика кількість її знайомих і друзів, - розповів мер Львова.

Садовий додав, що дуже часто люди, які приїздять до Львова і погано спілкуються українською, за деякий час самостійно переходять на українську мову. Мер підкреслив, що “лід можна розтопити тільки теплом”.