Завантажити ще

Голова МОК: Не урядам вирішувати, хто може брати участь у спортивних заходах

Голова МОК: Не урядам вирішувати, хто може брати участь у спортивних заходах

Президент Міжнародного олімпійського комітету Томас Бах виступив проти втручання урядів країн щодо ситуації з можливим допуском російських та білоруських спортсменів до міжнародних змагань. Про це повідомляє " AFP ".

- Ми серйозно ставимося до проблем прав людини і маємо враховувати їх. Чи не урядам вирішувати, хто може брати участь у спортивних заходах. Це було б кінцем міжнародних спортивних змагань, якими ми знаємо їх сьогодні, - заявив Бах.

Голова МОК нагадав про участь росіянки Камілли Рахімової та білоруської спортсменки Арини Соболенко у Відкритому чемпіонаті Австралії, які виступили під нейтральними прапорами.

- Ми бачили на Відкритому чемпіонаті Австралії, що українська тенісистка грає з нейтральним гравцем із російським паспортом. Ми бачили білоруську тенісистку із нейтральним статусом, яка навіть виграла Відкритий чемпіонат Австралії. То чому ж це не може бути можливим у басейні чи в залі?, - підкреслив він.

У МОК про можливий допуск російських та білоруських спортсменів до участі у міжнародних змаганнях під нейтральним прапором. У НОК України заявили, що не виключать бойкоту Олімпійських Ігор нашими спортсменами. 10 лютого міністри спорту 25 держав провели спільну онлайн-нараду, під час якої домовилися вимагати усунення російських та білоруських спортсменів від участі в Олімпійських Іграх-2024.

Новини по темі: МОК Томас Бах